کارگاه طراحی و ساخت پهپاد

کارگاه آموزشی طراحی و ساخت پهپاد ویژه مدارس برای دانش آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم قابل ارایه است. دانش آموزان این دو مقطع با هر سطح آموزشی، می توانند در این دوره شرکت نمایند.

آزمون آنلاین شیمانا

  • دبستان تا دکتری
  • انتخاب مبحث آزمون به دلخواه
  • زمان بندی طبق استاندارد سازمان سنجش
  • کارنامه تفکیکی
  • پاسخ نامه تستی و تشریحی
  • مراقب هوشمند مجازی و...

دعوت به همکاری

شیمانا در راستای توسعه تعامل با اولیا آموزشی به ویژه معلمان، دبیران، مشاوران و اساتید از ابتدایی تا دکتری، در نظر دارد تعداد معدودی حساب کاربری رایگان در اختیار این عزیزان قرار دهد.

دیکشنری شیمانا

برگرفته از معتبرترین دیکشنری های لاتین شامل بیش از 109000 واژه لاتین. این دیکشنری دوطرفه است، یعنی هم قابلیت ترجمه فارسی به انگلیسی و هم انگلیسی به فارسی را دارد. جملات نمونه، فونوتیک، مترادف و متضادها، تلفظ صوتی، تاریخچه واژه و ... از دیگر ویژگی های منحصر به فرد دیکشنری شیمانا است.

جست و جو در سایت :: shimanaa.com
pahpad

pahpad

شرکت پرواز یاران سیرنگ به عنوان یکی از شرکت های مورد تایید مرکز مکانیزاسیون جهاد کشاورزی در خصوص ارایه خدمات و فروش پهپادهای سمپاش و کشاورز است. در تصویر فوق لیست محصولات پهپادی سیرنگ به همراه قیمت آن ها و تسهیلاتی که جهاد کشاورزی پرداخت می کند آمده است.

متقاضیان خرید پهپاد از طریق تسهیلات بانکی برای دریافت پیش فاکتور و معرفی به جهادکشاورزی شهر خود با شماره 09301869975 تماس بگیرند.

pahpad

pahpad

یکی از خریداران پهپاد سمپاش سیرنگ که از طریق تسهیلات جهادکشاورزی اقدام به خرید کرده است، در حال آموزش ناوبری پهپاد توسط کاپیتان حیدری است. علاقه مندان به خرید پهپاد سمپاش سیرنگ از طریق وام بانکی می توانند جهت دریافت پیش فاکتور با شماره 09301869975 تماس بگیرند.

pahpad

pahpad

گزارش صدا و سیمای مرکز گلستان از رونمایی پهپادهای شرکت سیرنگ و پروژه «گلستان، قطب پهپاد کشاورزی ایران«

pahpad

pahpad

رونمایی از پروژه 《گلستان؛ قطب پهپاد کشاورزی ایران》 با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان، مدیر جهاد کشاورزی گنبد کاووس و هیات همراه، مدیرعامل شرکت سیرنگ و مروجین و کشاورزان نمونه

در این مراسم از ۱۰ فروند پهپاد جدید تولید شرکت سیرنگ نیز رونمایی شد.

drone

drone

در این ویدیو امدادگران هلال احمر با کمک یگان پهپادی واکنش سریع اقدام به ارسال دارو به سیل زدگان از طریق پهپاد می نمایند.

pahpad

pahpad

در این ویدیو کشاورزی که مالک مزرعه کلزا است درباره مزایای سمپاشی با پهپاد توضیح می دهد: - سرعت بالای سمپاشی - ارزان بودن - مصرف کمتر سم - نیاز به نیروی انسانی کمتر - عدم خرابی محصول و ... شرکت سیرنگ خوشحال است که کشاورزان عزیز در اقصی نقاط کشور از تکنولوژی پهپاد سمپاش استقبال کرده اند.

drone

drone

متاسفانه زمینه برای استفاده از یکی از کاربردهای پهپادهای مولتی کوپتر مهیا شد. در سیل چند روز اخیر کشور در شهرهای مختلف یگان های پهپادی واکنش سریع کشور در استان های مختلف با فعالیت شبانه روزی در شهرهای حادثه دیده کمک خوبی به نهادهای مسئول رسانده اند. از جمله این عکس که توسط کارگروه پهپاد استان گلستان از آسمان شهر آق قلا گرفته شده است.

pahpad

pahpad

مزایایی که مالک مزرعه به آن اشاره می کند: صرفه جویی در مصرف آب، کاهش مصرف سم و عدم خرابی محصول است. از طرفی از اثربخشی 48 ساعته سمپاشی با پهپاد خرسند است.

pahpad

pahpad

در این ویدیو یک تراکتور سمپاش با پهپاد سمپاش سیرنگ مسابقه می دهد. این رقابت دیدنی با برتری قاطع پهپاد به پایان می رسد.

pahpad

pahpad

pahpad

pahpad

ارتفاعی که سم بر روی محصول پاشیده می شود بسیار مهم است. در کنار این مهم، یکنواخت بودن پاشش نیز اهمیت دارد. سمپاشی با پهپاد سبب می شود تا همه جای مزرعه به صورت یکنواخت سمپاشی شود و از طرفی هیچ نقطه ای بدون سم باقی نماند.

pahpad

pahpad

در این ویدیو شما صدای باد را می شنوید. پهپاد سمپاش سیرنگ در باد نسبتا قوی که تراکتور و دیگر ادوات قادر به سمپاشی نیستند، به راحتی مشغول فعالیت است. این پهپاد مشغول پاشش علف کش آکسیال در مزرعه گندم است.

pahpad

pahpad

در عکس بالا رد به جا مانده از تراکتور را ببینید و آن را با پهپاد مقایسه کنید. خرابی محصولات کشاورزی توسط تراکتور و دیگر ادوات سنتی کشاورزی سالیانه حدود 10 درصد از مزارع را نابود می کند. این در حالی است که پهپاد هیچ گونه خرابی ندارد.

drone

drone

یکی از کاربردهایی که اخیرا متداول شده است، استفاده از پهپادهای مولتی روتور کوچک برای بازرسی هواپیماهای خطوط هوایی است. ایرباس یکی از این شرکت هاست که با بهره گیری از پهپادهای کوچک اقدام به عکس برداری و فیلم برداری از هواپیماهای خود می نماید. در واقع هر 125 ساعت پرواز یک بازرسی کامل پهپادی برای شناسایی ایرادات احتمالی.

admin

admin

پنجشنبه 2 اسفند روز جهانی مادری است. روزی که اکثر ایرانیان باید آن را گرامی بدارند. چرا که در کنار زبان پارسی، به زبان دیگری نیز سخن می گویند.

pahpad

pahpad

این همایش باشکوه با شرکت بیش از 240 تن از فعالان حوزه کشاورزی، اعم از مسئولین جهادسازندگی شهرستان گنبدکاووس و استان گلستان، کشاورزان پیشرو، دانشجویان، اساتید دانشگاه و سرمایه گذاران در تاریخ 28 بهمن ماه و با میزبانی شرکت سیرنگ در گنبدکاووس برگزار شد.

admin

admin

سیزدهمین کنفرانس ملی و هفتمین کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی با شرکت کنندگانی از 12 کشور دنیا اول و دوم اسفند 97 در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد. من هم یکی از دعوت شدگان بودم.

pahpad

pahpad

طبق آخرین آمار مسئول IPCC در ایران حدود 97 درصد از خاک کشور درگیر خشکسالی است. این موضوع اهمیت صرفه جویی در منابع آبی را بیش از پیش نمایان می کند. ما به عنوان شرکت سیرنگ با تولید پهپادهای کشاورزی، حدود 97 درصد در آب مصرفی سمپاشی صرفه جویی کرده ایم.

ai

ai

محققان دانشگاه کمبریج با به کارگیری الگوریتم های یادگیری ماشین موفق به کشف ساختارهایی برای تولید داروهای جدید شده اند. مبنای اصلی این روش، ساخت مدل های مبتنی بر آمار است که از طریق آن ساختارهای شیمیایی مرتبط از ساختارهای شیمیایی غیرمرتبط تفکیک شده و در ساخت دارو مورد استفاده قرار می گیرد.

دکتر آلفا لی از آزمایشگاه کیوندیش دانشگاه کمبریج می گوید:« یادگیری ماشین در حوزه هایی مانند بینایی ماشین که با فقدان اطلاعات مواجهیم پیشرفت چشمگیری کرده است.» شما می توانید خبر کامل را اینجا مطالعه کنید.

admin

admin

تست تورینگ عنوان آزمایشی است که در سال 1950 توسط دانشمند هوش مصنوعی آلن تورینگ طراحی شد. فردی(C در شکل بالا) با دو عامل چت می کند، یک عامل انسان است(B در شکل بالا) و دیگری ماشین(C در شکل بالا)، البته آن فرد نمی داند که دارد با چه عاملی چت می کند. اگر آن فرد متوجه نشود که دارد با ماشین چت می کند، یعنی آن ماشین مانند یک انسان رفتار کند و پاسخ هوشمندانه ای بدهد آن ماشین تست تورینگ را با موفقیت پشت سر گذاشته است و دارای هوش مصنوعی پیشرفته ای است.

drone

drone

گستره ی استفاده از پهپادها هر روز تنوع بیشتری پیدا می کند و اکنون پهپاد آتش نشان. که با رهاسازی کپسول های اطفاء حریق در کوتاه ترین زمان ممکن آتش را خفه کرده و از گسترش آن جلوگیری می کند.

pahpad

pahpad

کاپیتان مسعود حیدری معلمی دلسوز است که در کنار تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم، مشغول ایده پردازی و کارآفرینی است. ایده سمپاشی مزارع با پهپاد یکی از رویاهای کاپیتان حیدری بود که سال 96 محقق شد.

pahpad

pahpad

یکی از آفت های همیشگی مزارع، جک و جانورهای ریز و درشت است. از حشرات و ملخ گرفته تا پرندگانی که دیگر از مترسک نمی ترسند و از کرم های ساقه خوار گرفته تا گرازهای وحشی. پهپادهای پایشگر مثل چشم کشاورزان در آسمان هستند که همه چیز را می بینند و اجازه توسعه تخریب و تسری آن به نقاط دیگر مزرعه نمی دهند.

pahpad

pahpad

وقتی مزرعه ای به صورت دوره ای آبیاری می شود، ممکن است در اثر توزیع ناهمگن آب بخش هایی از مزرعه دچار تنش آبی باشند و محصول پایانی آسیب ببیند. کشاورز با این فرض که کل مزرعه را آبیاری کرده است، نگرانی ندارد اما در هنگام درو با خشکیدگی و خرابی محصول در بخش هایی از مزرعه مواجه می شود که دیگر خیلی دیر شده است.

پهپادها می توانند با پرواز بر فراز مزرعه در فواصل زمانی مناسب، و تصویر برداری از طریق دوربین های حرارتی، تنش های آبی گیاه و یا رطوبت پایین خاک و گل مزرعه را تشخیص دهند. کشاورزان با شناسایی صورت گرفته، فقط همان بخش ها را مورد رسیدگی قرار می دهد.

admin

admin

خانم "بلوما زیگارنیک" روان شناس معروف روسی است. او در رستوران متوجه شد که پیشخدمت ها، سفارش غذا  را بدون این که یادداشت کنند، به یاد می آورند ولی بعد از این که صورتحساب پرداخت شد، چیز زیادی از سفارش یادشان نمی ماند. او آزمایش های دیگری انجام داد: برای دو گروه فیلم پخش کرد، گروه اول فیلم را تا آخر دیدند و دومی ها تا اواسط فیلم را تماشا کردند. چند روز بعد، از دو گروه خواسته شد فیلم را تعریف کنند؛ گروهی که فیلم را ناقص دیده بودند، جزئیات بیشتری از آن را به یاد داشتند.

نتیجه آزمایش های متعدد نشان داد: انسان ها چیزهای ناتمام را بیشتر به خاطر می آورند به عبارت دیگر، مقولات ناتمام ذهن انسان را بیشتر درگیر می کنند. این پدیده در دانش روان شناسی "اثر زیگارنیک" نامیده می شود. پس کارهای نیمه تمام تان را در سریع ترین زمان ممکن تکمیل کنید. کارهای ناقص، انرژی زیادی از ذهن می گیرند و توان آن را مستهلک می کنند. برگرفته از وب نوشته های دکتر عباس میرزاپور

 

admin

admin

بعد از یک چرت عصرگاهی احساس کردم سرحال نیستم. در حال ورانداز یکی از سایت های خبری بودم که مطلب جالبی راجع به خواب دیدم. گفتم برای شما بازنشر کنم. البته پیوند خبرو همینجا میذارم که خودتون مفصل بخونید. فرمول بیدار شدن آسان از وبسایت سواد زندگی

اگه بخواین خلاصه ش رو بدونید، وقتی می خواین بخوابین باید ساعت خواب شما مضربی از 90 دقیقه باشه چون هر سیکل خواب از شروع تا عمیق شدن و تا سبک شدن خواب(زمان های مشاهده رویا) حدود 90 دقیقه طول می کشه. عکس بالا رو گوگل کردم. همونطور که می بینید هر 90 دقیقه(البته تقریبا) در حالت رویا(REM) قرار می گیریم که بهترین زمان برای بیدار شدنه. نمودار پایینی واسه افراد کم سن و ساله.

drone

drone

مولتی کوپترها معمولا بر اساس تعداد موتورهای شان نامگذاری می شوند. مثلا پهپاد مولتی کوپتری که 4 تا موتور دارد کواد کوپتر نامیده می شود و اگر دارای 6 موتور باشد هگزا کوپتر. همان طور که متوجه شده اید، نام گذاری بر اساس اعداد یونانی است.

admin

admin

امکان جستجوی داخلی در شیمانا فراهم شده است. برای یافتن هر موضوعی فقط کافی است تا چند واژه از آن را تایپ کنید. برای مشاهده صفحه جستجو اینجا را کلیک کنید.

pahpad

pahpad

با همت گروه صنعتی سیرنگ و کارگروه پهپادهای غیرنظامی اتحادیه صنایع هوا و فضای ایران، کارگاه آموزشی آشنایی با پهپاد در صنعت کشاورزی، در محل سالن اجتماعات نمایشگاه بین المللی اتماک واقع درشهر آفتاب تهران، برگزار شد.

در این کارگاه مدرس اصلی آقای دکتر حامد سعیدی دبیرکارگروه پهپادهای غیرنظامی کشور بودند و در کنار ایشان آقایان سیه چهره، شریفیان و حیدری به ارایه ی مطالب کاربردی پرداختند.

ai

ai

با رشد روزافزون تکنولوژی در قرن 21، هر روزه اطلاعات زیادی تولید و مبادله می شود. از ثبت خریدهای یک مشتری از یک هایپرمارکت تا پست هایی که در شبکه های مجازی درج می شود، همه و همه داده هایی هستند که در انباره های مختلف ذخیره می شوند. آنالیز و بررسی دقیق این داده ها در هر حوزه می تواند منتج به کشف یک دانش کاربردی و یا تولید ثروت شود. 

یک مثال سیاسی: پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا با کمک توییتر و آنالیز توییت ها.

یک مثال اقتصادی: بررسی تراکنش های یک هایپرمارکت می تواند رفتار مشتریانش را تحلیل کند و به افزایش فروش کمک کند.

ابرداده ها(Big Data) در هر حوزه ای پیدا می شوند، باید آنها را کاوید!

drone

drone

کشاورزی مدرن از تمامی تکنولوژی های جدید استفاده می کند. از نصب سنسورهای مختلف در جای جای مزرعه گرفته تا استفاده از پهپاد در پایش مزرعه و یا سمپاشی. به این روش کشاورزی مدرن، کشاورزی دقیق یا Precision Agriculture می گویند.

drone

drone

فرض کنید خبرنگار یک نشریه معتبر هستید و قرار است از یک رویداد اجتماعی اعتراضی در سطح شهر خبر جمع کنید و مخابره کنید. سردبیر بی صبرانه منتطر اخبار و تصاویر ارسالی شماست و شما هم بی صبرانه منتظر یک فرصت تا توانمندی خودتان را اثبات کنید. گذشتن از لابه لای جمعیت فکر خوبی نیست! پهپاد مولتی کوپتر خود را بر فراز جمعیت بفرستید و خود در آرامش کامل تصاویر ارسالی را مخابره کنید.

دنیای روزنامه نگاری و خبرنگاری با حضور پهپادها و هلی شات ها رنگ جدیدی به خود گرفته است. علاوه بر سرعت و امنیت، قاب هایی ثبت و ضبط می شوند که پیش از این باید برای ثبت آنها از هلی کوپتر و داربست و ... استفاده می شد.

پی نوشت: این آقای خبرنگار با جلیقه نارنجی هیچ ارتباطی با فرانسه و جلیقه زردها ندارد!

drone

drone

اگر اهل فیلم و سینما و سریال و مستند حیات وحش باشید، حتما در آنها صحنه هایی را دیده اید که انگار از آسمان فیلم برداری شده اند. مثل تماشای صحنه های زد و خورد جنجگویان در یک جنگ کلاسیک و یا کوچ دسته جمعی گاومیش ها در تانزانیا!

این صحنه ها دستپخت مشترک کارگردان، تصویر برداران و البته هلی شات است. پهپادهای مولتی کوپتری که در دهه اخیر رشد چشمگیری در صنعت سینما داشته اند.

drone

drone

فرض کنید جایی در وسط جنگل آتش گرفته و یا آتشفشانی فعال شده و فقط دود حاصل از آتش مشاهده می شود. یا در جایی سدی شکسته و سیل جاری شده است و یا در محلی زلزله ای رخ داده است.

برای آنکه مدیریت بحران به خوبی صورت گیرد، اولین گام اطلاع از عمق فاجعه است. اینجاست که پهپادهای مولتی کوپتر در خدمت مدیریت بحران خواهند بود. با نصب دوربینی بر روی پهپاد مولتی کوپتر و ناوبری و هدایت آن به سمت فاجعه می توان از روی تصاویر دریافتی درک درستی از میزان خسارت داشت و به تبع آن تصمیمات درستی اتخاذ کرد.

drone

drone

یکی دیگر از کاربردهای مولتی روتور(مولتی کوپتر- پهپاد) ها، تحویل کالاست. فروشگاه های بزرگی مانند آمازون، چند سالی هست که از پهپادها برای تحویل کالای خریداری شده به مشتریان خود استفاده می کنن. امیدوارم به زودی در ایران هم شرکت هایی مانند دیجی کالا یا بامیلو هم پهپادهای مولتی روتور رو به ناوگان حمل و نقل خود اضافه کنن.

ai

ai

بیش برازش یا overfitting در یادگیری ماشین، مفهومی بسیار مهم است که باید به آن توجه کنیم. منظور از بیش برازش یادگیری وسواس گونه است به گونه ای که ماشین تلاش می کند تا برای تمامی داده های آموزشی برچسب درست تولید کند. حال آنکه در دنیای واقعی همواره درصدی از داده ها، خطا(نویز) هستند که باید نادیده گرفته شوند.

در شکل بالا اگر مرزبندی پس از آموزش ماشین(training) مرز سیاه رنگ باشد، یادگیری به خوبی صورت گرفته است. همانطور که می بینید برخی از نمونه ها درست برچسب گذاری نشده اند. اما اگر مرزبندی بر اساس مرز سبز رنگ باشد، بیش برازش اتفاق افتاده است. مرز سبز رنگ تلاش کرده است تا هیچ خطایی در مرحله آموزش رخ ندهد.

pahpad

pahpad

استقبال بی نظیر از غرفه پهپادی سیرنگ در نمایشگاه اتماک 97. کاپیتان حیدری در حال ارایه توضیحات مربوط به پهپاد سمپاش به کشاورزان پیشرو استان زنجان در مقابل دوربین صدا و سیما، با حضور متولیان برگزاری نمایشگاه.

pahpad

pahpad

حضور مسئولین پهپادهای غیرنظامی و شرکت های فعال در حوزه پهپادی در غرفه سیرنگ. دکتر سعیدی، دبیر کارگروه پهپادهای غیرنظامی کشور، نفر چهارم از سمت راست و کاپیتان عیاری نفر اول از سمت راست هستند. آقایان حیدری، شریفیان، سیه چهره و رحیمی از دیگر حاضران در تصویر هستند.

pahpad

pahpad

در نمایشگاه اتمارک 97 تهران، بازدیدکنندگان زیادی از کشورهای خارجی حضور داشتند. بازدید کنندگانی از کشورهای هند، ترکیه، نیجریه، یمن، عراق، امارات، چین و... از غرفه پهپادی سیرنگ بازدید کردند و از نزدیک به گپ و گفت پرداختند.

ai

ai

یکی از الگوریتم های پرکاربرد در یادگیری تقویتی Q-learning است. در سیستم های چندعاملی هوشمند و در محیط های قطعی نتایج خوبی با استفاده از این الگوریتم حاصل می شود. در مساله ای که تصویرش را می بینید یک عامل هوشمند از خانه ردیف 4 و ستون 1 شروع به حرکت می کند تا گنج موجود در ردیف 4 و ستون 8 را بیابد. البته عامل نمی داند که گنج کجاست و باید با انجام مجموعه ای از حرکت های تصادفی و بروزرسانی مقادیر خانه ها با کمک الگوریتم Q-learning مسیر رسیدن به گنج را بیابد. در این محیط و در برخی از ستون ها از پایین به بالا باد با شدت های متفاوت می وزد که باعث انحراف مسیر عامل می شود که باز هم عامل نه از وجود باد با خبر است و نه از محل وزیدن آنها.

ما این مساله را با زبان PHP و الگوریتم Q-learning پیاده سازی کرده ایم. اینجا را کلیک کنید و با مفهوم یادگیری تقویتی بیشتر آشنا شوید.

drone

drone

امروزه پهپادها کاربردهای زیادی دارند. یکی از کاربردهای رو به رشد آنها، استفاده در ماموریت های امداد و نجات است. تصور کنید در منطقه ای سخت گذر حادثه ای رخ داده است. تا عوامل انسانی امداد و نجات بتوانند خود را به محل وقوع حادثه برسانند، پهپادها می توانند با سرعت بالا مقدمات اولیه را فراهم کنند.

ai

ai

اخیرا استفاده از هوش مصنوعی در روزنامه نگاری رونق گرفته. استفاده ی خبرگزاری های بزرگ از ربات های هوشمند برای تولید خبر و محتوا، آینده ی متفاوتی رو برای روزنامه نگاران انسانی رقم خواهد زد. برخی معتقدند این ربات ها تنها 20 درصد از کارهای روزنامه نگاران حرفه ای رو می تونن انجام بدن و نگران نیستند که کارشون رو از دست بدن اما عده ای دیگه تصور دیگه ای دارن. به نظر شما، ممکنه در آینده نزدیک مطالبی رو بخونیم که ربات با کمک هوش مصنوعی تولید کرده باشه و ما متوجه نشیم که کار آدم نیست؟

pahpad

pahpad

در این ویدیو شما ابتدا صحبت های کاپیتان حیدری را خواهید شنید و در ادامه صحنه زیبای برخاست پهپاد از میان خوشه های گندم را مشاهده خواهید کرد. سپس سمپاشی خودکار پهپاد را به تماشا خواهید نشست و در پایان صحبت های مالک مزرعه و ابراز خرسندی وی به جهت استفاده از پهپاد سمپاش را خواهید شنید. مهمترین علت خوشحالی وی، عدم لهیدگی و خرابی محصول و همچنین سرعت بالای پهپاد است.

pahpad

pahpad

وضیحات مختصر و مفید همراه با سمپاشی پهپاد سیرنگ با هدایت کاپیتان مسعود حیدری. دارای 2 نازل اسپری کننده که در مسیر رفت یا برگشت بین 4 تا 5 متر را پوشش می دهد و در مدت 10 دقیقه یک هکتار را سمپاشی می کند. در این ویدیو پهپاد در حال پاشش علف کش اتلو در مزرعه گندم است.

ai

ai

یادگیری تقویتی یکی از مباحث جذاب در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. یکی از مشهورترین مسایل مربوط به یادگیری تقویتی پیدا کردن گنج در یک محیط مشبک با تعدادی چاله و وامپوس است. ما این مساله را با الگوریتم Q-Learning و زبان PHP پیاده سازی کردیم که می تونید اینجا را کلیک کنید و از دیدنش لذت ببرید.

ai

ai

اولین پروژه ای که در درس یادگیری ماشین در دوره کارشناسی ارشد باید انجام بدید بازی معروف چکرز است. یک بازی قدیمی انگلیسی که طرفدارای زیادی داره. ما این بازی رو با زبان php پیاده سازی کردیم که می تونید اینجا رو کلیک کنید و ببینید.

pahpad

pahpad

پوستر نخستین همایش پهپاد؛ توسعه کشاورزی هوشمند در استان گلستان. زمان 28 بهمن 97 ساعت 8:30. مکان سالن اجتماعات دانشگاه شمس گنبد کاووس.

pahpad

pahpad

برای اولین بار در سطح استان سمنان پهپاد سمپاش شرکت سیرنگ پرواز عملیاتی خود را در حضور مسولان محلی و استانی در منطقه کالپوش و خلبانی کاپیتان مسعود حیدری با موفقیت به انجام رساند.

pahpad

pahpad

گزارش صدا و سیمای مرکز گلستان از پهپاد سیرنگ.

pahpad

pahpad

pahpad

pahpad

فرود موفقیت آمیز پهپاد سمپاش پس از انجام عملیات توسط کاپیتان مسعود حیدری در مزرعه گندم. این مزرعه با وسعتی بیش از 30 هکتار در دی ماه 97 واقع در نگین شهر استان گلستان با استفاده از سمپاش به طورکامل سمپاشی شد. مایع اسپری شده در این مزرعه علف کش اتلو بود.

pahpad

pahpad

پهپاد سیرنگ، محصولی از گروه صنعتی سیرنگ از نمای نزدیک. کاپیتان مسعود حیدری ایده پرداز استفاده از پهپاد در صنعت کشاورزی برای اولین بار در استان سمنان. کاپیتان حیدری بیش از 20 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش استان سمنان دارند.

pahpad

pahpad

سخنرانی کاپیتان حیدری در هنرستان کشاورزی شهید رجایی گنبدکاووس به عنوان معلم نمونه و خلاق با موضوع نقش تکنولوژی پهپاد در صنعت کشاورزی ایران.

pahpad

pahpad

برخی از مزایای سمپاشی با پهپاد: صرفه جویی در مصرف آب تا 97 درصد - صرفه جویی در مصرف سم تا 30 درصد - عدم خراب شدن محصول بر اثر لهیدگی - پاشش یکنواخت سم - رعایت مسایل زیست محیطی - سرعت بالا

pahpad

pahpad

سمپاشی با پهپاد در مزارع استان سمنان ودر دو اقلیم متفاوت. عکس سمت راست مزرعه چغندر در دهستان نردین با وضعیت آب و هوایی خشک و عکس سمت چپ مزرعه آفتابگردان در بخش رضوان(سوادغلن) با آب و هوای معتدل.

pahpad

pahpad

انجام عملیات سمپاشی در مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی گنبد کاووس با حضور مسولین محلی، معاونت محترم سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان جناب مهندس نورا، مدیر مرکز تحقیقات دکتر حقیقی و کاپیتان حیدری.

pahpad

pahpad

پهپادها در خدمت توسعه کشاورزی هوشمند. استفاده از پهپاد در صنعت کشاورزی در سال 97 رشد چشمگیری داشته است و شرکت سیرنگ یکی از گروه های پیشرو در این زمینه بوده است.

admin

admin

بعد از حدود 3 ماه غیبت برگشتیم. مشغله کاری زیاد و انتقال سرور از آمریکا به ایران مزید بر علت بود. مفصل خواهم نوشت. فعلا این عکس رو تماشا کنید. اگه چیزی به ذهن تون رسید همین پایین کامنت بگذارید. یکی دو روز دیگه میگم چیه.

تازه های وبسایت

کانال تلگرام شیمانا

برای ارتباط بیشتر با کاربران شیمانا و ارایه خدمات بهتر، کانال تلگرام شیمانا در تاریخ 6 بهمن 1394 راه اندازی شد.

در این کانال خدمات آموزشی متنوعی به صورت رایگان ارایه می شود.

پرواز عملیاتی پهپاد سمپاش

این هم پهپاد سمپاش! عکس هایی از تست و راه اندازی ش رو براتون میذارم. قرن 21 عصر فرمانروایی تکنولوژی محسوب میشه و این موضوع در تمام زمینه ها ورود پیدا کرده. مکان تصویر: مزارع چغندر در استان سمنان شهرستان شاهرود و روستای قدیمی نردین

مولتی روتور (مولتی کوپتر)

علت پیدایش مولتی روتورها تعداد قطعات متحرک اندک آنها بود. چراکه هر قدر تعداد قطعات متحرک در یک پرنده بیشتر باشد، پایداری و کنترل آن چالش برانگیزتر است.

به مولتی روتورها، دراون drone هم گفته می شود. مولتی روتورها بر اساس تعداد موتورهای آنها نام گذاری می شوند.

ربات های شیمانا در تلگرام

شیمانا خدمات آموزش و آزمون آنلاین خود را در فضای تلگرام نیز ارایه می دهد. برای استفاده از خدمات ربات های شیمانا، بر روی هر عنوان کلیک کنید.

پهپاد کشاورزی

پهپادهای کشاورزی در چند سال اخیر رشد خوبی در ایران داشته اند. از مزایای این گونه پهپادها سم پاشی با هزینه کمتر و در زمان کوتاه تر است. همچنین مصرف آب در این روش 10 درصد روش های سنتی است.

آزمون آنلاین آیین نامه رانندگی

برای آَشنایی متقاضیان دریافت گواهینامه پایه سوم راهنمایی و رانندگی، آزمون های آنلاین به صورت استاندارد 30 سوالی و زمان 20 دقیقه ای به صورت کاملا رایگان برای شما تدارک دیده شده است.