شیمانا::آموزش و آزمون آنلاین
شنبه 1397/4/30 ساعت 08:39

تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 1395/11/19 ساعت 19:55

admin
ارسال شده توسط استاد شیمانا

دفترچه کنکور سراسری منتشر شد

دفترچه کنکور سراسری منتشر شد

دفترچه راهنمای کنکور سراسری سال 96 منتشر شد و ثبت‌نام داوطلبان نیز از ساعت 17 امروز آغاز می‌شود و تا 28 بهمن‌ماه ادامه دارد.

دفترچه راهنمای کنکور سراسری سال 96 منتشر شد و ثبت‌نام داوطلبان نیز از ساعت 17 امروز آغاز می‌شود.

به گزارش انتخاب، دفترچه راهنمای کنکور سراسری سال 96 منتشر شد و ثبت‌نام داوطلبان نیز از ساعت 17 امروز آغاز می‌شود و تا 28 بهمن‌ماه ادامه دارد.

براساس اعلام سازمان سنجش با توجه به ابلاغ قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوبه 26 اردیبهشت ماه سال 95 مجلس شورای اسلامی و براساس مصوبه هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 9 آبان امسال میزان و نحوه تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 96 مانند آزمون سراسری سال 95 است.

بر این اساس آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد اخذ کردند و امتحانات یک یا چند درس آن‌ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم به میزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

داوطلبان دارای مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 90 - 91 به بعد اخذ کردند و امتحانات یک یا چند درس آن‌ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش‌دانشگاهی به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

اعمال تأثیر مثبت سوابق تحصیلی بدان معناست که اگر سوابق تحصیلی باعث افزایش کل نهایی در هر زیر گروه شود اعمال خواهد شد و در غیر این صورت نمره کل آزمون به عنوان نمره کل نهایی در هر زیر گروه در نظر گرفته می‌شود.


کنکور

سوابق تحصیلی

ثبت نام

ظرفیت ثبت پرسش و نظر تکمیل است. بعدا مراجعه کنید..
تلگرام شیمانا

کتاب های انتشارات شبقره